قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کاربران مرورگر Brave در سال ۲۰۲۰ دو برابر شدند

تعداد کاربران مرورگر Brave در سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شده است و ظاهرا اکنون ماهانه ۲۵٫۴ میلیون نفر سراغ استفاده از مروگر Brave می‌روند. در ادامه همراه بازیکده باشید تا بیشتر با این مرورگر آشنا شوید.

کاربران مرورگر Brave

بریو (Brave) مرورگری امن است که روی قابلیت‌های حریم خصوصی تمرکز خاصی دارد و بر پایه‌ی «توکن توجه ساده» (BAT) ساخته شده است. براساس گزارش کوین ‌تلگراف، تعداد کاربران مرورگر Brave در سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شده است. مطابق‌ این گزارش، تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی Brave از ۱۱٫۶ میلیون نفر به ۲۵٫۴ میلیون نفر رسیده است.

مطلب پیشنهادی : ثبت ضربان قلب و نرخ تنفس در گوشی های سری پیکسل‌ گوگل

مرورگر Brave نمی‌گذارد وب‌سایت‌ها اقدامات کاربران را در اینترنت پایش کنند و در همین حین به کسانی که به محتوای تبلیغاتی توجه نشان بدهند، BAT اعطا می‌کند. می‌توان از طریق کیف پول داخلی مرورگر بریو، این توکن‌ها را برای جایزه دادن به خالقان محتوا و ناشران استفاده کرد. همچنین امکان معامله کردن توکن‌ با ارز رمزنگاری‌ شده‌ی دیگر وجود دارد.

براساس آمار رسمی، تعداد کاربران فعال روزانه‌ی مرورگر Brave نیز به ‌مقدار مشابه بالا رفته و از ۳٫۸ میلیون نفر به ۸٫۶ میلیون نفر رسیده است؛ که رشد ۱۲۶ درصدی نشان می‌دهد. در همین حین شمار خالقان محتوای تأییدشده‌ی Brave از مرز یک میلیون نفر رد شده است؛ این افراد شامل کسانی هستند که BAT را به‌عنوان درآمد تبلیغاتی برای کارشان پذیرفته‌اند.

کاربران مرورگر Brave

برندن آیک، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل بریو، می‌گوید افزایش تعداد کاربران این مرورگر نشان می‌دهد افراد بیشتری می‌خواهند از حیطه‌ی اقتصاد نظارتی خارج شوند. آیک می‌گوید ۲۵ میلیون نفر تصمیم گرفته‌اند برای حفاظت از حریم خصوصی و به‌ دست‌ آوردن کنترل کامل تجربه‌ی وب‌گردی، مرورگر وب خود را به بریو تغییر بدهند. بنا به‌ گفته‌ی آیک، کاربران متوجه شده‌اند مرورگر بریو «راهی جدید به آن‌ها برای وب‌گردی ارائه می‌دهد» تا بتوانند به ‌خاطر وب‌گردی، جایزه دریافت کنند.

مطلب پیشنهادی : با کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای اندرویدی آشنا شوید

کاربران اینترنت تاکنون بارها گفته‌اند که تمایل ندارند فعالیت آن‌ها در اینترنت پایش شود. تحلیلگران می‌گویند تمرکز خاصی که بریو روی حریم خصوصی و امنیت کاربر دارد باعث شده است افراد زیادی سراغ استفاده از این مرورگر وب بروند. آیک می‌گوید «این حرکت جهانی با محوریت حریم خصوصی» به ‌سمت مرورگر بریو در سال‌های آینده احتمالا به‌ شکلی جدی‌تر پیگیری می‌شود؛ زیرا شرکت‌های بزرگ حوزه‌ی فناوری (Big Tech) در تلاش‌اند کنترل بیشتری روی اینترنت داشته باشند. مدیرعامل بریو می‌گوید او و اعضای تیمش تلاش می‌کنند ابزارهای بیشتری با محوریت حریم خصوصی به این مرورگر بیاورند.

بریو اوایل بهمن‌ماه اعلام کرد سراغ پشتیبانی از پروتکل امنیتی IPFS می‌رود تا با سانسور محتوا مقابله کند. تحلیلگران می‌گویند استفاده از IPFS سرعت دسترسی به محتوا را بالا می‌برد و سانسور را سخت می‌کند.

درباره ی mohammad

مطلب پیشنهادی

آموزش پوکر چینی به صورت کامل | شرط بندی پوکر چینی

در این مقاله از سایت بازیکده می خواهیم در مورد آموزش بازی پوکر شما را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *