قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

معرفی بازی The Falconeer

معمولا بازی‌های مبتنی بر پرواز و مبارزات هوایی همواره با ایده‌ی استفاده از هواپیماهای جنگنده ساخته می‌شوند. اما بازی The Falconeer با ایده‌ی استفاده از شاهین‌های غول‌آسا در نبردهای هوایی ساخته شده است. در ادامه سایت معتبر بازیکده به معرفی بازی The Falconeer می پردازد.

The Falconeer، ساخته شده به صورت انفرادی

نکته جالب این که تمامی بازی توسط آقای توماس سالا (Tomas Sala) به‌تنهایی ساخته است. از طراحی مرحله و مکانیک‌های بازی گرفته تا برنامه‌نویسی و همچنین طراحی هنری و گرافیک این اثر به طور تمام و کمال توسط آقای سالا انجام شده است. و از این رو می‌توان گفت که با اثری خاص رو‌به‌رو هستیم. و انتشار بازی، شرکت Wired Production وظیفه‌ی نشر آن را بر عهده داشت.

داستان بازی The Falconeer

بازی در یک دنیای پوشیده از آب و اقیانوس به نام The Great Ursee جریان دارد. که جزایر کوچکی در قسمت‌های آن قرار گرفته و در هر جزیره ملتی خاص با فرهنگی ویژه قرار دارند. اکثر این حکومت‌ها با یکدیگر در جنگ هستند و داستان بازی حول محوریت این نبردها روایت می‌شود. در طول بازی شما به عنوان یک فرد بی‌طرف که توانایی سوار شدن بر شاهین‌های غول‌آسا و کنترلشان را دارد. به گروه‌های مختلفی در نبردهایشان کمک خواهید کرد تا شاید بتوانید به تدریج راهی برای ایجاد صلح بین آنان پیدا کنید.

داستان بازی از بابت جزئیات فرعی، داستان‌های پیش زمینه‌ی گروه‌ها و همچنین دیالوگ‌ها ، بسیار موفق عمل کرده است. از طریق نوشته‌های مختلف و دیالوگ‌های گوناگونی که در بازی می‌شنوید. و می‌خوانید، می‌توانید با جزئیات فرهنگی این حکومت‌ها آشنا شده و همچنین با دنیای رازآلود بازی هم آشنا می‌شوید. این موضوع حتی بیش‌تر از خط داستانی روایی اصلی بازی باعث جذب بازیکنان به این عنوان می‌شود و برای آشنایی با این ملت‌ها و همچنین سر در آوردن از راز و رمز دنیای مسحور کننده بازی هم که شده، بازیکن تشویق به ادامه‌ی بازی تا انتها می‌شود.

بازی The Falconeer
بازی The Falconeer

گیم پلی The Flaconeer

در طول بازی، شما کنترل یک شاهین غول‌پیکر را بر عهده دارید که فردی بر روی آن سوار شده است. بازی امکان پرواز و انجام مانورهای مختلف را به شکل‌های گوناگون در اختیار شما قرار می دهد. و علاوه بر این موضوع، فردی که روی شاهین سوار شده امکان شلیک گلوله‌های ویژه‌ای را به دشمنان دارد. از این رو مکانیزم‌های اصلی بازی در وهله‌ی اول شامل پرواز و انجام حرکات مختلف در آسمان به کمک این شاهین است. و در وهله دوم، شامل مبارزه با دشمنان مختلف است که به شکل‌های مختلف از آسمان و زمین به شما حمله خواهند کرد.

مکانیزم‌های حرکتی و دنیای زیبای بازی

شاید در چند دقیقه‌ی اول کمی حرکت دادن درست شاهین دشوار به نظر برسد. اما با گذشت مدت کوتاهی از انجام بازی، مهارت کلی برای کنترل نرم و روان را در این بازی به دست آورده. و موفق خواهید شد که به کمک شاهین خود، به شکل‌های مختلف در آسمان مانورهای سریعی را اجرا کنید. البته یک نوار استقامت هم وجود دارد که اجازه نمی‌دهد حرکات سخت و پیچیده را پشت سر هم به اجرا در آورید. از این رو باید به وضعیت آن، به خصوص در طول مبارزات کاملاً توجه کنید.

ذکر این نکته نیز ضروری است که The Falconeer عملاً در یک دنیای Open World و جهان باز در جریان است. و در آن می‌توانید به نقاط مختلف سفر کرده و در طول این سفر، از مناظر زیبای بازی لذت ببرید. با نگاه کردن به هر گوشه بازی می‌توانید نکته‌ی قابل توجه و زیبایی برای مشاهده پیدا کنید. همچنین قابلیت غیرفعال کردن تمامی عناصر رابط کاربری (HUD) هم در The Falconeer قرار داده شده است که گزینه بسیار مناسبی برای لحظات آرامش‌بخش بازی و لذت بردن از مناظر زیبای آن است.

مبارزات بازی

در The Falconeer شما نشان‌گر سفید رنگ شلیک به اهداف را مشاهده کرده و با جا به جا کردن آن و فشردن دکمه‌ی مخصوص می‌توانید به دشمنان شلیک کنید. برای مبارزه با دشمنان مختلفی که از زمین و هوا به شما حمله خواهند کرد. باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. تا هم بتوانید به‌سرعت آنان را از پای در بیاورید و هم خود، مورد اصابت ضربات آنان قرار نگیرید.

در بعضی مراحل هجوم و سرعت دشمنان بسیار بیش‌تر از حد تصور است و در نتیجه، بازی اثر چندان راحتی محسوب نمی‌شود. با این وجود در بعضی مواقع، این سختی تا حدی به عنوان نقطه ضعف بازی عمل کرده‌ است. چون منحنی سختی بازی روند خیلی منظمی نداشته و در چند قسمت خاص، شاهد یک اوج‌گیری زیاد در سختی بازی هستیم. که از آن جایی که ناگهانی اتفاق می‌افتند، باعث آزار بازیکن خواهند شد.

مأموریت‌های The Falconeer به طور کلی در چند دسته‌ی خاص نظیر حمله به دشمن یا اسکورت کردن یک کشتی و مواردی نظیر این تقسیم می‌شوند. و شاید از نظر نوع، تنوع چندانی نداشته باشند. ضعف دیگر بازی، نبود سیستم چک پوینت در طول مراحل است. به همین علت ممکن است در بعضی مأموریت‌های طولانی، درست در لحظات پایانی مرحله شکست بخورید و مجبور بشوید که کل فرآیند را از ابتدا طی کنید.

سایر نکات گیم پلی

در مأموریت‌های مختلف، امکان به دست آوردن شاهین‌های جدیدی با سرعت و قدرت حمله‌ی گوناگون را در اختیار خواهید داشت. علاوه بر این موضوع، بعد از اتمام مأموریت‌های گوناگون، مقداری پول به عنوان جایزه به دست می‌آورید. که به کمک آن می‌توانید اسلحه‌ی قرار گرفته را ارتقا بدهید. البته مشکلی در این بخش وجود دارد و آن هم متعادل نبودن پاداشی است که از انجام مراحل به دست می‌آورید. این متعادل نبودن باعث شده که گاهی اوقات نتوان خیلی خوب از سیستم ارتقای اسلحه و خرید آیتم استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی: بررسی بازی Medal of Honor: Above and Beyond

در مجموع از لحاظ گیم پلی بازی بدون ایراد نیست و ضعف‌هایی در زمینه بالانس درجه‌ی سختی و همچنین کنترل بوسیله‌ی کنترلر دارد. اما جذابیت بالای سیستم کلی مبارزاتی بازی، در کنار سیستم پرواز لذت‌بخش در دنیای زیبای آن باعث می‌شود که بتوانیم آن را اثری کاملاً موفق در این زمینه بدانیم.

گرافیک The Falconeer

گرافیک بازی از بعد هنری، عملکرد بازی بسیار عالی بوده است. ایده‌ی استفاده از پرنده‌ای نظیر شاهین در نبردهای هوایی به خوبی باعث ساخته شدن تجربه‌ی بصری منحصر به فرد برای بازی شده است. و در کنار آن، سبک هنری ویژه‌ای در بازی استفاده شده که به خصوص در طراحی محیطی کاملاً تأثیر گذار بوده و منجر به خلق محیط‌های اسرارآمیز و زیبایی شده است.

از بعد فنی، هر چند ضعف‌هایی در طراحی چهره افرادی که در گوشه‌ی تصویر با شما صحبت می‌کنند وجود دارد. اما از نظر انیمیشن‌های حرکتی، مدل‌سازی شاهین و همچنین ساخت و طراحی اجزای محیط، عملکرد سازنده‌ی بازی ستودنی بوده است. بازی علاوه بر PC برای ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس/اس هم عرضه شده است. در نسخه‌ی نسل جدید، امکان رسیدن به فریم ریت ۱۲۰ فریم بر ثانیه هم وجود دارد و حتی در نسخه‌ی نسل قبلی هم در اکثر اوقات به طور پایدار، نرخ فریم نزدیک به ۶۰ است.

موسیقی و صداگذاری The Falconeer

موسیقی و صداگذاری بازی به طرز اعجاب آوری، عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. تعداد قطعات ضبط شده برای ساندترک این عنوان به بیش از ۲۵ قطعه می‌رسد. که تقریباً همگی آن‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و به خوبی با فضای بازی هماهنگی دارند. در هنگام مبارزات، موسیقی‌هایی با ریتم تند و همراه سازهای کوبه‌ای پخش می‌شود. و در لحظات آرام‌تر بازی، شاهد قطعات آرامش‌بخش هستیم. یکی از نکات جالب هم استفاده از تکنیک حنجره خوانی مغولی در بعضی از ساندترک‌های موسیقی این عنوان است. که ترکیب آن با دنیای جذاب The Falconeer، فضایی سحرانگیز، رازآلود و جادویی را خلق می‌کند.

در بعد صداگذاری، از نظر صدای شخصیت‌ها، عملکرد بازی را می‌توان متوسط ارزیابی کرد. خوشبختانه در بعد صداگذاری روی شاهین‌ها، افکت‌هایی نظیر صاعقه، شلیک و… بازی هیچ کم و کاستی ندارد و ایراد خاصی در آن مشاهده نمی‌شود.

نتیجه‌گیری

بازی The Falconeer اثری جذاب در سبک مبارزات هوایی است. و سازنده‌ی آن به خوبی توانسته از ایده‌ی استفاده از پرندگانی نظیر شاهین استفاده کرده و اثری زیبا را به مخاطبان عرضه کند. دنیای بازی رازهای زیادی برای کشف شدن دارد و از لحاظ فضاسازی داستانی و گرافیکی، عملکرد خیره‌کننده‌ای را در این بازی شاهد هستیم. ضمن این که از بعد موسیقی هم این عنوان کم و کاستی ندارد. هسته‌ی اصلی گیم پلی بازی هم بسیار جذاب و درگیرکننده پیاده‌سازی شده است. هر چند ایراداتی در زمینه‌ی متعادل شدن سختی بعضی از مراحل وجود دارد، اما در نهایت می‌توان گفت با اثری لذت‌بخش رو‌به‌رو هستیم که ارزش تجربه کردن را دارد.

 

نکات مثبت:

  • فضاسازی بسیار خوب داستانی و خلق دنیایی رازآلود و سحرآمیز
  • گرافیک هنری خوب در طراحی فضاهای مختلف بازی
  • مناظر بسیار زیبا
  • موسیقی فوق‌العاده و هماهنگی جادویی آن با محیط بازی
  • هسته‌ی اصلی گیم پلی بازی و مکانیزم پرواز لذت بخش

نکات منفی:

  • صداگذاری شخصیت‌های بازی جای کار بیش‌تر داشت
  • متعادل نبودن سیستم سختی بازی در طول مراحل
  • کنترل دشوار بخش مبارزاتی از طریق کنترلر
  • عدم هماهنگی پاداش‌های مراحل.

تبلیغات متنی: آخرین و به‌روزترین اخبار علم و فناوری در janjalinews

<< کاربران عزیز نظرات خود با کارشناسان سایت معتبر بازیکده در میان بگذارید >>

درباره ی beNam

مطلب پیشنهادی

آموزش بازی انفجار | ۶ ترفند کاربردی برای برد در انفجار

بازی انفجار این روزها یکی از بازی هایی که حسابی برای خودش سرو صدا به پا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *