قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آیفون‌های مخصوص اپل برای هکرهای کلاه سفید

اپل خبر عرضه آیفون های مخصوص هکرهای کلاه سفید را انتشار کرد. در سایت معتبر بازیکده درباره جزییات این خبر بخوانید.

اپل در جدیدترین اقدام خود از انجام تحقیقات امنیتی خبر داد. در این راستا گوشی های آیفون SRD را برای انجام تحقیقات به محققان امنیتی و یا هکرهای کلاه سفید تحویل می‌دهد. ویژگی این گوشی ها دسترسی بی سابقه ای است که در مقایسه با آیفون های کنونی بسیار بیشتر است.

گوشی‌های آیفون SRD

آیفون هکرهای کلاه سفید
آیفون هکرهای کلاه سفید

بنابر گزارش های منتشر شده، قبلا اپل از برنامه جدید خود برای انجام تحقیقات امنیتی خبر داده بود. این شرکت اعلام کرده بود قصد دارد با هدف افزایش امنیت گوشی های آیفون پیکربندی های ویژه ای را برای محققان در نظر بگیرد. و اجرای کدهای منحصر به فرد و اجرای سیاست های جلوگیری از گسترش نفوذ برای پشتیبانی تحقیقات امنیتی را با کمک محققان این بخش آغاز کند.

طبق اخبار منتشر شده اپل از هفته گذشته اولین مرحله تحقیقات خود مربوط به آیفون ها را آغاز خواهد کرد. به این ترتیب کلیه محققان واجد شرایط می‌توانند درخواست همکاری دهند. و سپس بلافاصله دستگاه برای آنها ارسال خواهد شد. محققان امنیتی می‌توانند با درخواست از اپل آیفون ویژه را از این شرکت دریافت کنند. و تا مدت یک سال و یا حتی بیشتر روی آن بررسی های امنیتی انجام دهند. هدف از این کار نیز افزایش امنیت گوشی های اپل و یا دستگاه‌های مجهز به سیستم ها عامل iOS است. زیرا این محققان کمک بسیاری در جهت افزایش امنیت دستگاه ها به اپل خواهند کرد.

مقاله پیشنهادی: عکس پروفایل راهی برای نفوذ هکرها

این محققان نیز باید در صورت تشخیص یک آسیب پذیری در گوشی های آیفون مخصوص، آن را به اپل گزارش دهند. و در صورت اختصاص آسیب پذیری به شرکت های ثالث باید شرکت های مورد نظر نیز در جریان باشند تا آسیب پذیری هر چه سریعتر برطرف شود. گوشی های SRD گوشی هایی با دسترسی بسیار زیاد هستند که تنها برای تشخیص آسیب پذیری های مهم امنیتی ساخته شده اند.

 

<< کاربران عزیز نظرات خود با کارشناسان سایت معتبر بازیکده در میان بگذارید >>

درباره ی beNam

مطلب پیشنهادی

رمز های GTA V

رمز های GTA V برای همه‌ی نسخه های آن بصورت کامل

رمز های GTA V را جمع کرده ایم چون چند سالی از پخش نخستین نسخه‌ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *